تبلیغات
 علوم آزمایشگاهی گراش ـ ورودی 90 - ابزار دستی تست سریع اچ‌

ابزار دستی تست سریع اچ‌

  ساموئل سیا (Samuel K Sia)  ، استادیار مهندسی بیومکانیک دانشگاه کلمبیا ، اظهار داشته که از این تراشه نه تنها می توان جهت چک کردن وضعیت HIV بیمار در هر جای دنیا استفاده کرد ساموئل سیا (Samuel K Sia)  ، استادیار مهندسی بیومکانیک دانشگاه کلمبیا ، اظهار داشته که از این تراشه نه تنها می توان جهت چک کردن وضعیت HIV بیمار در هر جای دنیا استفاده کرد. بلکه می توان نتایج را به صورت اتوماتیک  و بسیار سریع به مرکز سلامت فرستاد.
 
طبق مقاله ای که  در ژانویه ی سال 2013 در مجله ی Clinical Chemistry  چاپ شده ؛ دکتر Samuel K. Sia اذعان داشته که این یک پیشرفت بزرگ در جهت فراهم آوری تجهیزات تشخیصی در مناطق دور افتاده و محروم است.
 
به گفته ی دکتر Sia : " این یک دستگاه دستی قابل حمل می باشد که عملکردی مشابه یک آزمایشگاه تست HIV دارد و تنها با  قطره ای خون از انگشت و در 15 دقیقه عمل می کند و بر خلاف تست های سریع HIVموجود ، این دستگاه می تواند نمونه های مثبت را نیز برداشت نماید و به صورت اتوماتیک نتایج آزمایش و سوابق بیمار را به تمام نقاط دنیا با استفاده از تلفن همراه و یا شبکه های ماهواره ای بفرستد"
دکتر Sia در حال همکاری با شرکت Claros Diagnostics  جهت پایه ریزی استراتژی ها و توسعه دستگاه های پیشگام مبتنی بر میکروسیالات است تا ابزاری ارزان و ساده برای آزمایش در تمام نقاط دنیا تولید نمایند.
 
این تیم تحقیقاتی با به کار گیری تکنولوژی ارتباطی روز و تکنیک های مینیاتوری سیالات جهت انجام آزمایش های ELISA ، توانسته اند در راه شناسایی و درمان بیمارانی که به مراکز درمان و تشخیص HIV دسترسی ندارند ؛ قدم های بزرگی بردارند.


تاریخ : چهارشنبه 31 تیر 1394 | 11:48 ق.ظ | نویسنده : گروه علوم آزمایشگاهی گراش ورودی 1390 | نظرات

  • paper | گالری مقاله های فوتو | لینک چهار مقاله