تبلیغات
 علوم آزمایشگاهی گراش ـ ورودی 90 - قبل از آزمایش كلسترول خون چه چیزهایی را نخوریم؟

قبل از آزمایش كلسترول خون چه چیزهایی را نخوریم؟


 

 

 

1- برای آزمایش كلسترول خون، ناشتا بودن نیز امری ضروری می باشد. بهتر است برای انجام آزمایش كلسترول خون از پزشک مربوطه و یا آزمایشگاهی كه قرار است در آن‌جا آزمایش انجام شود سوال كنید كه مدت زمان ناشتا بودن برای انجام آزمایش باید چند ساعت باشد؛ بعضی اوقات مدت زمان ناشتا بودن 6 تا 8 ساعت است و در برخی موارد در تمام طول شب (از شب تا صبح) باید ناشتا بود و در مواردی نیز زمان ناشتا بودن به 12 ساعت نیز می رسد.2- سعی كنید به گونه‌ای برنامه‌ریزی كنید كه آزمایش كلسترول خون را صبح زود انجام دهید. به‌ویژه اگر از شما خواسته شده كه 12 ساعت قبل از انجام آزمایش ناشتا باشید، در این صورت می توانید ساعت 6 و یا كمی دیرتر شام خود را خورده و صبح زود بیدار شده به آزمایشگاه رفته و آزمایش را انجام دهید.

3- به آن چه كه چند روز قبل از انجام آزمایش می خورید نیز دقت كافی داشته باشید؛ از خوردن گوشت قرمز، تخم‌مرغ و سایر مواد غذایی كه حاوی چربی و كلسترول بالایی می باشد خودداری كنید. در این‌صورت می توانید امیدوار باشید كه جواب آزمایش دقیقی خواهید داشت.

4- اگر مجبور هستید كه به توصیه پزشک مربوطه هر چند وقت یک بار آزمایش كلسترول خون انجام دهید رژیم غذایی خود را تغییر ندهید زیرا دكتر با توجه به رژیم غذایی روزمره شما می تواند تشخیص دهد كه چرا كلسترول خون شما بالا می باشد.

5- در طول ساعت‌های ناشتایی می توانید آب بنوشید.

6- از پزشک و یا آزمایشگاه مربوطه بپرسید كه آیا محدودیتی در خوردن قهوه دارید یا خیر؟ زیرا در برخی موارد شما اجازه دارید كه قهوه بخورید حتی اگر در ساعت‌های ناشنایی باشید.

7- زمانی كه برای آزمایش می روید صادق باشید، مثلاً اگر قرار بوده كه 12 ساعت ناشتا باشید اما شما 8 ساعت ناشتا بوده‌اید به فردی كه از شما آزمایش خون می گیرد این مورد را یادآور شوید.


مجله اینترنتی آزمایشگاه آمثبت

منبع:وب مد
طبقه بندی: آزمایشگاه، بیوشیمی،

تاریخ : چهارشنبه 24 شهریور 1395 | 12:38 ب.ظ | نویسنده : گروه علوم آزمایشگاهی گراش ورودی 1390 | نظرات

  • paper | گالری مقاله های فوتو | لینک چهار مقاله